وه‌ڵام: دروست کردنى پڕۆگرامێک بۆ دوکان و مارکێت هەنگاو بەهەنگاو (فێرکارى)

destxosh

.

سلامى خوات ليبيت كاك فرمان ... سوباست ئه كه م ئه كه ر بتوانيت وه لامى ئه م برسيارانه م بده يته وه
تا بيكه وه به ستنى فؤرمه كانيش كيشه م نى يه .. كيشه م له م كؤدانه دا بؤ دروست ئه بيت .. هيوام وايه بتوانيت هاوكاريم بكه يت ..
Me.Shmak = Me![CodeShmak].Column(1)
Me.Nrx = Me![CodeShmak].Column(2)

وه هه روه ها
Me![CodeShmak].Requery

سوباس بؤ وه لامدانه وه ت . .خواى كه وره باداشتى خيرت بداته وه

lhawbir نووسی:

سلامى خوات ليبيت كاك فرمان ... سوباست ئه كه م ئه كه ر بتوانيت وه لامى ئه م برسيارانه م بده يته وه
تا بيكه وه به ستنى فؤرمه كانيش كيشه م نى يه .. كيشه م له م كؤدانه دا بؤ دروست ئه بيت .. هيوام وايه بتوانيت هاوكاريم بكه يت ..
Me.Shmak = Me![CodeShmak].Column(1)
Me.Nrx = Me![CodeShmak].Column(2)

وه هه روه ها
Me![CodeShmak].Requery

سوباس بؤ وه لامدانه وه ت . .خواى كه وره باداشتى خيرت بداته وه

http://www.webchinupload.com/files/794753968-21.png

دێڕی یەکەم واتا خانەى (Shmak) کە خۆى لە خشتەى (T-Froshtn) وەرگیراوە یەکسانى بکە بە خانەى (Shmak) کە لە کۆمبۆ بۆکسەکەدا هەیە کە بریتیە لە ستونى (1) .
دێڕى دووەم واتە خانەى (Nrx) کە خۆى لە خشتەى (T-Froshtn) وەرگیراوە یەکسانى بکە بە خانەى (Nrx) کە لە کۆمبۆ بۆکسەکەدا هەیە کە بریتیە لە ستونى (2) .

واتە دێڕی یەکەم (مەبەست دێری یەکەمی کۆدەکەی سەرەوەیە) لە ئیڤێنتدا لە خانەی (After Update) دا بنوسە
واتە دێڕی دووەم(مەبەست دێری دووەمی کۆدەکەی سەرەوەیە) لە ئیڤێنتدا لە خانەی (On Enter) دا بنوسە

هیوادارم ڕون بێت

سوپاس

ئه‌گه‌ر ئه‌ته‌وێت ژیان به‌ دڵخۆشی به‌ریته‌ سه‌ر...! هه‌موو شتێك شی مه‌كه‌ره‌وه‌..!!وه‌ هه‌موو شتێك ته‌فسیر مه‌كه‌..!!
وه‌ له‌ هه‌موو شتێكیش ورد مه‌به‌ره‌وه‌..!چونكه‌ ئه‌وانه‌ی ئه‌ڵماسیان شی كرده‌وه‌، بینییان ئه‌سڵه‌كه‌ی خه‌ڵوزه

براكه م ..هيج ريكه يه كى تر نى يه ؟ جونكه ئه و كؤدانه هيجيان لاى من كار ناكه ن .. بى هه له ش تا كؤتايى له كه ل كاره كانى به ريزت رؤيشتووم . به لام هيج سوديكى نه بوو براكيان  ..  هه تا به ئؤفيسى 2003 دووباره م كرده وه .. هه ر نه بوو ..

وێنەیەکی بگرە و لێرە دایبنێ

ئه‌گه‌ر ئه‌ته‌وێت ژیان به‌ دڵخۆشی به‌ریته‌ سه‌ر...! هه‌موو شتێك شی مه‌كه‌ره‌وه‌..!!وه‌ هه‌موو شتێك ته‌فسیر مه‌كه‌..!!
وه‌ له‌ هه‌موو شتێكیش ورد مه‌به‌ره‌وه‌..!چونكه‌ ئه‌وانه‌ی ئه‌ڵماسیان شی كرده‌وه‌، بینییان ئه‌سڵه‌كه‌ی خه‌ڵوزه

ببوره كاك فرمان جونكه نه متوانى وينه ئه بلؤد بكه م ليره .... به لام رونكردنه وه يه كم بؤ بده له سه ر جؤنيه تى نوسينى ئه و دوو كؤده ..

باشان بيشكرى (me) ئه وه بؤجى به كارديت جونكه لاى من هه له كه له وه دايه .. بيم ده ليت كه وا سينتاكسه كه هه له يه .. لاى من به شى شمه ك له ستونى 2 و به شى نرخيش له ستونى 1 يه كه . ئه مه م بيجه وانه كردؤته وه به لام هه ر سينتاكسه كه به هه له داده نيت ... سوباس بؤ وه لامدانه وه ت

me لەپێش هەر ناوێک بێت واتە ئەو خانەیە ئەو کارە بکات کە لەدوای یەکسانەوە دێت . یان بریتیە لەوەی کە لەدوای یەکسانەوە دێت .

ده‌ست خۆش

dast xosh

dastt xosh bet kak farman blam bm bura mn tenagashtm zrishm pewist baw barnama haya beza7mat ba cd niya la bazarda yan agar aw barnamam bo drost bkait ba nrxy chand bom dakait

سوپاس
بۆ وەرگرتنی ئەم داتابەیزانە دەتوانن بە ئیمەیل پەیوەندی بکەن لەسەر نرخ و چۆنێتی کارەکەی.

دةست خؤش بابةتيكي بةسوودة

دەستت خۆش بەس  لە بەشی یەکەمدا دانانى دووگمەکانت ڕون نەکردۆتەوە بتوانیت و ئەرک نەبێت ئەوەش بنوسیت باشترین ئەبێت هیوام سەرکەوتنتە

ده‌ستت خۆش به‌راستی كارێكی باشت كرد ده‌ست خۆش

Iam...Not....You

ده‌ ستت خۆش بیت منیش كارى له‌سه‌ر ده‌كه‌م به‌رده‌وام به‌ له‌ كارى ئاوا جوان

دوكمه‌ ى جاب وتوته‌ دواى باسى ده‌كه‌م هیوادارم باسى بكه‌ی

من خال بەخالی ئەم فیرکارییەم ئەنجام دا بەلام  سەرکەوتو نەبو پیم وابیت هەندیک تیپەراندنت کردوە  ئیتر نازانم جەنابت ئەم ئەم بابەتەوەت بۆ ئەوە داناوە تا فیرخواز سودی لیببینیت یان یان خۆت بناسینیت  وخۆت دەرخەیت وەک هەندی چونکە من بەلگەی ئەوەم هەیە کە تۆ زایاتر ئەتەوی خۆت دەرخەی جونکە بەرادارن لە کاتی ئەنجامدانی ئەم کارەی جەنابت هەمویان هەم کیشەیان هەیە وە هەنی لە برادەران دوای فیدۆیان کردەوە بەلام بە بیانوی کات ئەلیت ناتوانم ،...لە لایەکی تریشەوە بۆ هەمان باباەت بە پەرە ئانادەی دروستیکەیت جونکە من پامم بۆت ناردەوە ئلیت بە پارە دیکەم ،،ئەوەش ئەوە دەر دەخات تۆ مەبەستی ترت لە پشتەوەیە نەک خزمەت هیوادارم کاک ئاسۆ زیاتر ئاگاداربیت هەندیک کەس یانەکەت بۆ مارمی تر بەکار دینن

aawara نووسی:

من خال بەخالی ئەم فیرکارییەم ئەنجام دا بەلام  سەرکەوتو نەبو پیم وابیت هەندیک تیپەراندنت کردوە  ئیتر نازانم جەنابت ئەم ئەم بابەتەوەت بۆ ئەوە داناوە تا فیرخواز سودی لیببینیت یان یان خۆت بناسینیت  وخۆت دەرخەیت وەک هەندی چونکە من بەلگەی ئەوەم هەیە کە تۆ زایاتر ئەتەوی خۆت دەرخەی جونکە بەرادارن لە کاتی ئەنجامدانی ئەم کارەی جەنابت هەمویان هەم کیشەیان هەیە وە هەنی لە برادەران دوای فیدۆیان کردەوە بەلام بە بیانوی کات ئەلیت ناتوانم ،...لە لایەکی تریشەوە بۆ هەمان باباەت بە پەرە ئانادەی دروستیکەیت جونکە من پامم بۆت ناردەوە ئلیت بە پارە دیکەم ،،ئەوەش ئەوە دەر دەخات تۆ مەبەستی ترت لە پشتەوەیە نەک خزمەت هیوادارم کاک ئاسۆ زیاتر ئاگاداربیت هەندیک کەس یانەکەت بۆ مارمی تر بەکار دینن

بەڕێز ئاوارە ، جەنابت (36) پەیامت نوسیوە تا ئێستا لەم مەکۆیەدا وە لە بەرواری 28-9-2014 ەوە بویت بە ئەندام لەم مەکۆیەدا ههههه خێرە ئەم قسانە دەکەیت و هەڵسانگاندن دەکەیت؟ ئەمە ئەندامە کۆنەکان مافی ئەوەیان هەیە بڵێن بۆ خۆناساندنە نەک تۆ ، من هیچ گرنگیم بە قسەکانت نەداوە چونکە گەر تاقەتت هەبێت 85% پەیامەکانی ئەم بابەتە سوپاسە کەواتە جێی خۆی گرتوە ، انجا من چی بکەم تۆ هیچ دەربارەی ئەکسێس نەزانیت و کێشەت بێتە پێش و بۆت چارە سەر نەبێت ئەوە گوناهی منە؟
باسی پارەت کردوە ، تۆ ئەتەوێت شتێکی پڕۆفیشناڵت پێشکەش بکرێت و بەخۆڕا بێت؟ ئەمە لەکوێ دەست دەکەوێت . تۆ ئەتەوێت ئێمە دانیشین دێڕ بەدێڕ کۆد بنوسین و کەسێکی وەک تۆ بێ باکانە و بێ ئەوەی هەست بە ماندو بون بکەیت بەکاری بهێنێت .
داوی هەمو ئەمانە (36) پەیامەکەتم خوێندەوە هیچیان سودێکیان نەبو بۆ ئەندامێک ئایا سود و خزمەتی تۆ چیە لێرە؟ وا بە ئێمە دەڵێیت

ده‌ست خۆش كاك فه‌رمان به‌راستی پرۆگرامیكی به‌سوود بوو هه‌نگاو به‌ هه‌نگاو به‌ ڕیك و پپكی دات رشتوه‌....
2 پرسیارم هه‌یه‌ :
1- ده‌رباره‌ی چاپ كردن هه‌ر ئه‌و فۆرمه‌ ڕێك بخه‌ین بۆ چاپ كردن یان ڕاپۆرتێك دروست بكه‌ین ... چونكه‌ دیزاینی فۆرم بۆ چاپ ڕێك ناكه‌وی.
2- ئه‌گه‌ره‌ باركود ریده‌ر به‌كار بینین له‌جیاتی كۆمبۆ بۆكس ده‌بی تیكست بۆكس به‌كار بینین ئه‌وكات كۆده‌كانیش ده‌بی بگۆرین ؟

له‌گه‌ل ریزمدا