1

بابه‌ت: چەند ڕاهێنانێکی سەرەتا لەسەر پرۆگرامی Adobe Primair

چەند ڕاهێنانێکی سەرەتا لەسەر Adobe Primair

http://lewzhay.net/lewzhay/archives/450

2

وه‌ڵام: چەند ڕاهێنانێکی سەرەتا لەسەر پرۆگرامی Adobe Primair

دەست خۆش کاک هێرش کارێکى باشت کرد,چونکە وانەى فێرکارى بە زمانى کوردى لەسەر ئەم بەرنامەیە زۆر کەمە,دەست خۆش. smile

“Be sick of ur sickness! ”  ― Arash Dibazar-

3

سوپاس بۆ تۆش کاکە ، زۆری دیکە بەرێوەن smile زۆر جێگەی دڵ خۆشکەریە چونکە هەست دەکەم ماوەیەکە ماڵپەڕی لێوژەیی قەرەبالغی بەخۆیەوە دیوە ئەوەش زیاتەر وام لێ دەکات کە زیاتر هاوکار بم .

4 (دەستکاری کراوە: Mohamed Ismail 2012-10-19 20:50:17)

دەستت خۆش بێت کاک لێوژەى زۆر بەسودە

پرسیارێک وانەى ترت ئبێت بۆ ناوەند و پێشکەوتوو وە کەى؟

ئەگەر ڕۆژێک ویستت کەسێک لە دڵی خۆت جێگا بکەیتەوە هەوڵ بدە با یەک کەس بێت، پێ ی بلێ من زیاتر لە خۆم و کەمتر لە خوا تۆم خۆش دەوێت، چونکە من باوەرم بە خوا هەیە و پێویستیم بە تۆ یە...! ووتەى(چارلى چاپلن)

5 (دەستکاری کراوە: aagren 2012-10-19 20:46:55)

ده‌سته‌ كانت خۆش بێت كاكه‌ هێرش گیان  ماوه‌یه‌كی زۆر خۆم دابو سینه‌ما فۆ دی ههه به‌س به‌خوای  ئێستا هه‌ر بیریشم نه‌ماوه‌
به‌س حه‌ز ئه‌كه‌م له‌مه‌یانه‌وه‌ ده‌ست پێ بكه‌م به‌س كۆمپوته‌ره‌كه‌م زۆر مواسه‌فاتی نیه‌ ئایا ئه‌مه‌ی ئێستا به‌پێ وێویست باشه‌ بۆ ئه‌م پرۆگرامه‌

dell
windo 7
cor i 3
ram 3

مه‌به‌ستم له‌وه‌ی له‌كاتی ئیش پێ كرند خاو نابێته‌وه‌  چۆنكه‌ بۆ پرۆگرامه‌كانی تر خاوه‌
به‌س ئه‌م وانانه‌ بۆ سه‌ره‌تا سه‌رتایه‌ ؟؟  چۆونكه‌ هه‌تا ئێستا ئیشم له‌سه‌ر نه‌كردوه‌ ئه‌وه‌ی راستیش بێت زۆر حه‌زی پێ ده‌كه‌م  ئه‌م هه‌نگاوانه‌ بۆ سه‌ره‌تان
سوپاس ده‌ستت خۆش بێت ماندو نه‌بیت

6

سەرت خۆش بێت ئەوەی تۆ تارادەیەک باشە بەڵام هەوڵ بدە لە کاتی کارپێکردنی ئەو جۆرە پرۆگرامانە هیچ شتێکی کە لەسەر داتاکەت کار نەکات  بۆ ئەوەی نەبێتە هۆی بارگرانی داتاکەت .

7

پرسیارێک وانەى ترت ئبێت بۆ ناوەند و پێشکەوتوو وە کەى؟

ئەگەر ڕۆژێک ویستت کەسێک لە دڵی خۆت جێگا بکەیتەوە هەوڵ بدە با یەک کەس بێت، پێ ی بلێ من زیاتر لە خۆم و کەمتر لە خوا تۆم خۆش دەوێت، چونکە من باوەرم بە خوا هەیە و پێویستیم بە تۆ یە...! ووتەى(چارلى چاپلن)

8

بەڵی چەند رهێنانێکی دیکە ئامادەن بۆ بڵاو کردنەوە هەم سەرەتان وە دواتر دەست دەکەم ئامادەکردنی ڕاهێنانی پێشکەوتوو  لە ئایندەیەکی نزیک چونکە کاری ئەم ساڵم لە زانکۆ دوا ساڵە و تایبەتیشە بە مۆنتاژ و دەنگ و ڕەنگ . وە پرۆگرامی دیکەش . ڕێز

9

دەست خۆش چاوەڕێین
ئینشەڵا Coming Soon...

10

سڵاو كاكه‌ لێوژه‌ی ده‌سته‌كانت خۆش بێت ئه‌زیزم ماندوو نه‌بیت   ئه‌گه‌ر بتوانیت كواڵیتی ڤیدۆی كان زیاتر بكه‌یت زۆر باش ئه‌بێت چونكه‌ كواڵیتیه‌كه‌ی زۆر ئه‌و جوانه‌ نیه‌   وابزانم خه‌تی ئینته‌ر نێت لای ئێوه‌ زۆر زۆر باشه‌ ئه‌گه‌ر بتوانیت به‌ 1080p  ئه‌پڵۆدیان بكه‌یت زۆر زۆر باشه‌ بو ده‌ست خۆش دوباره‌ بژیت به‌هیوای وانه‌ی زیاتر   هه‌میشه‌ وا حه‌زم كردوه‌ شته‌كان دیقه‌یان زۆر جوا بیت هههه  سه‌یر كردنی خۆشتره‌ و جوانتره‌

11

٨، بابه‌تی ڕێكلامی، كه‌ ڕێكلام بۆ به‌رهه‌می كۆمپانیایه‌ك بكات یان به‌سته‌رێك بێت بۆ ماڵپه‌ڕێكی دیكه،‌ وه‌ك بابه‌ت چاوی لێ ناكرێت و ده‌سڕێته‌وه‌.

کەس بە ئەڵفازم نەڵێ خۆکردییە خۆ کوردییە
هەرکەسێ نادان نەبێ خۆی تالبی مەعنا دەکا

12

بابەتەکەی من بەرهەموو کۆمپانیاو ڕێکلام و ئەو جۆرە شتانە نیە ماڵپەڕی لێوژەیی وەکوو بەشێک لە وێبچین چاوی لی دەکرێت کاتێک کە سەردانی  وێبچین دەکەیت دەبینی کە لە ژێر پرۆژە ماڵپەڕی لێوژەیی هەیە  .

لێوژەیی کاتژمێریک کاتی داناوە بۆ ئامادەکردنی ئەم چەند ڕاهێنانە ، دواتر ٣ کاتژمێری دیکە بۆ ڕێک خستن بۆ بڵاو کردنەوەی ، دواتر ٢ کاتژمێر بۆ بەرزکردنەوەی بۆ بڵاوکردنەوە ...بەڕێزیشتان لە جیاتی پشتگیری هاتووی داوای سڕینەوەی دەکەی smile سوپاس

13

دەست خۆش .. سەرکەوتووتربى بەڕێز Lewzhay.

ڕاستیمان لێ بۆته‌ خه‌ون و خه‌ونیش ڕاستی.
(new_z)

14

دەست خۆش ، بەراستی ئەوانەی خۆیان ماندوو دەکەن لە نێتدا دیارن یەکێ لەوانە کاکە لێوژەیی یە
بەهیوای بەردەوامی .

بە بچوکی بیربکەوە ...!!!

15

دەستتان خۆش بێت بەڕاستی کاری چاکتان ئەنجام داوە هیوادارم هەر بەردەوام و سەرکەوتوبن     تەمەنتان درێژ بێت.

لە بواری ئای تی هەرچەند بزانی بەڵام هێشتا هیچت نەزانیوە؟

16

به‌راستی كاڕێكی جوانه‌ منیش له‌ ئه‌دۆب پریمه‌ر باش ئه‌زانم ده‌ستان خۆش بێت .

رووحت شاد ( كاكه‌ ئاسۆ ) ئه‌ندازیار و بیلمه‌ت و پرۆفیسۆری وێبی كوردی
هیچ شتێك ئه‌وه‌نده‌ باش نییه‌ نه‌توانرێت باشتر بكرێت (ئاسۆ نادری)

17

سوپاس هاوڕێیان بە هیوام سوودمەند بووبێت .

18

دەستخۆش