1

بابه‌ت: رێگایه‌ك لۆ ئپلۆدكردنی وێنه‌ لۆ ناو داتابه‌یس به‌ ئاسانی

ئه‌رێ سه‌لام علیكوم ...
-
سه‌ره‌تا له‌ناو مه‌كۆ له‌ شوێنی جیاجیا زۆر جوانی باس كردووه‌ .وه‌ منیش به‌ شێوه‌شه‌كه‌ بۆتان باس ده‌كه‌م .هه‌ستم كرد ئێوه‌ له‌ هه‌ندی جێگا زۆر هه‌له‌ له‌كۆد دانان ده‌كه‌ن
لۆیه‌ ئه‌وجاره‌ شێوازی باس كردن به‌س ده‌كه‌ینه‌ كۆۆپای پێست .ده‌كری به‌چه‌ند قۆناغێ كی بچووك ته‌واوی بكه‌ین
- به‌س ئێوه‌ش به‌س كۆپی مه‌كه‌ن بلكو پاش ئه‌وه‌ی فه‌رمانه‌كه‌ جیبه‌جێ بوو .برۆ به‌داوداچوون بۆ كۆده‌كان بكه‌ بزانه‌ ئیشیان چیه‌
-
قۆناغی یه‌كه‌م :برۆ ناو phpadmin داتابه‌یسێك دروست بكه‌ به‌ناوی (databaseimage)
دواتریش ته‌یبلێك دروست بكه‌ به‌ناوی (store) وه‌ 3 بۆشای بۆ دانی واته‌ 3 فێلد

فێلدی یه‌كه‌م ناوی :id---- ئینتیجه‌ربێ INT-  له‌ولاتروه‌ش نووسراوه‌ A-I ئۆپشنێكه‌ ئه‌وێنده‌ریش خه‌تێكی لێبده‌
فێلدی دووه‌م ناوی : name  -----  ڤارچاری دابنێ varchar   نرخی ڤالیو 50 دابنێ                 
فێلدی سێ یه‌م ناوی :image----- بلۆبی دابنێ blob
-
ئیستا تۆ داتابه‌یسه‌كه‌ت دروست كرد به‌م شێوه‌یه‌
http://www.webchinupload.com/f/2014-06/ … e9d76e.PNG
-
ئیستا تۆ تێكست بۆكسێك بكه‌و :ئه‌مه‌ی كۆده‌ی له‌خوارێ ده‌نووسم به‌ته‌واوه‌تی بیخه‌ناوی پاشان خه‌زنی بكه‌ به‌ gagas.php
-

<form action="gagas.php" method="post" enctype="multipart/form-data">
<input type="file" name="image">
<input type="submit" name="submit" value="Upload">
</form>
<?php

if(isset($_POST['submit']))
{
mysql_connect("localhost","root", "");
mysql_select_db("databaseimage");

$imageName =mysql_real_escape_string($_FILES["image"]["name"]);
$imageData =mysql_real_escape_string(file_get_contents($_FILES["image"]["tmp_name"]));
$imageType =mysql_real_escape_string($_FILES["image"]["type"]);

if(substr($imageType,0,5)== "image")
{
mysql_query("INSERT INTO store VALUES ('','$imageName','$imageData')");
echo "image uploaded";
}

else
{
echo "Only Images are allowed";
}
}

?>

- منیش هه‌روه‌ك هه‌ندێكتان له‌ سه‌رتای ده‌ستپێكردندام !به‌س لۆ زانیاری وه‌رگرتن ده‌رۆزه‌ده‌كه‌م اتا وه‌رده‌گرم !
هه‌تا شتێكش لێ تێنه‌گه‌م لیش تێپه‌رنابم .له‌وانه‌یه‌ هه‌ندێ جار ئیشم به‌كه‌سێك هه‌بی سه‌باره‌ت به‌ زانیاری وه‌رگرتن ئه‌ویش به‌رووشكه‌ قسیه‌ی له‌گه‌لمن كردبێ هه‌روه‌ك نازانێ !به‌لام من ده‌لێم ئه‌وكه‌سی به‌دوای زانیاری دا بگرێ نه‌زان نیه‌ !
له‌ئاخیر ده‌مه‌وێ هه‌ندێ شت بلێم ئه‌ویش :هه‌ولمه‌ده‌ هه‌مو شتێكت كۆپی پێست بێ !شت به‌ كۆپی پێست وه‌ربگره‌ به‌لام دواتر برۆ وشه‌ به‌ ووشه‌
له‌داوی دابگری بزانه‌ ئیشی چیی  خۆت ده‌ستكاری كۆده‌كان بكه‌ بزان چ ده‌گۆری چ ناگۆری !
پیش ئه‌وه‌ی ئه‌و بابه‌ت راهینانی له‌سه‌ر بكه‌ی ده‌بی هه‌ندێ شت ده‌رباره‌ی php u mysql  بزانی _::-
ئه‌گه‌ر حه‌زیشتان كرد ئه‌وجار باسی شتی گرینگی html-css تان بۆ ده‌كه‌م چۆنیته‌ی دروست بوونی فۆرمی پركردنه‌وه‌  :: دیزاین به‌  css
ئه‌وشتان 
-
وه‌ علیكومه‌ سه‌لام

2

وه‌ڵام: رێگایه‌ك لۆ ئپلۆدكردنی وێنه‌ لۆ ناو داتابه‌یس به‌ ئاسانی

و عليكم السلام و رحمة الله و بركاته
Regay nardni data zor runkrawatawa w awaay to nusewta shty zyaday tyaya gar runtkrdbayawa bashtr bu bo andaman nwen hande lawana
Swpas.

ئاسۆ نادری، ڕۆحت هەر لەگەڵمانە.

3

ئەرێ وەالله وەکو کاک ڕێنوار وتی ڕونی بکەیتەوە من زۆرم حەز لێیە کەمێک لە sql فێرببم ئینجا ان شاء الله فێرکاریەکانی ئێوە دەبێت بە سەرەتایەک بۆ من دوبارە دەست خۆش

4

قسه‌كانتان زۆر ته‌واو !به‌لام روونكردنه‌وێك ئه‌وهای ناوێ چوونكه‌ كۆده‌كان زۆر روونه‌و ئاشكرایه‌ !
یه‌كماجار فۆرمدانره‌وه‌ !دواتر پێناسه‌ی وێنه‌كه‌ی كردوه‌ واته‌ : قه‌باره‌ی و جۆره‌كه‌و ناوه‌ه‌ی ئه‌وشتانه‌ !دووتاریش پێناسه‌ی په‌یوه‌نده‌ی نێوان تاتابه‌یسی كردوه‌ .پاشان به‌ستایته‌وه‌ به‌ ته‌یبیل . وه‌چی برێ من خۆم اینگلیزی ده‌زانم به‌س نازانم قسه‌ی پێكه‌م !كاك رێنوار زانیاری زیاتره‌ ئه‌ه‌ر هه‌رشتێك تان ویست له‌وی داوابكه‌ن  ئه‌گه‌ر به‌پرگه‌شتان ویستت ئه‌وا من بۆتان باس ده‌كه‌م . به‌س ئه‌گه‌ر به‌وشه‌ه‌ بوو ئه‌وكا رێنوار ئه‌و زیاتر و جوانتیرش روونكرده‌نه‌وه‌ی ده‌دات .......

5

دەست خۆش بەڕێزم ئەزانم بۆ تۆ ئاسانە بەڵام بۆمن کەسەرەتایم شتێکی تاڕادەیەک قورسە...

6

اینشالله‌ من خۆم به‌ ڤدیۆدایده‌نێم !به‌س مه‌جالێك هه‌بێ !تۆ ده‌زانی ئیش به‌ mysql بكه‌ی ؟ئه‌گه‌ر نازنی برۆ سه‌یری یوتوب بكه‌ !ئه‌گه‌ر هه‌ر هیچ فێرنه‌بووی ئه‌و من هه‌رشتێك بزانم پێتی ده‌رێم

7

وەالله گەر یارمەتیم بدەیت مەمنوونت دەبم

8 (دەستکاری کراوە: mohammed_kurd 2014-06-08 21:42:20)

ده‌سته‌كانت خۆش  ماندوونه‌بيت  من تۆزێك لى ورد بوومه‌وه‌  كه‌مێك  ئاسان ديار كه‌وت
له‌ ناو په‌ره‌كه‌  واته‌  كۆده‌كان  زانيارى  ده‌رباره‌ى ئه‌و داتاپه‌يسه‌يه‌  له‌گه‌ل فێلد دروست كردبوو له‌
ناو  په‌ركه‌  نووسراوه‌  له‌گه‌ل  كۆدى php  رێك  خراوه‌  تا له‌گه‌ل  داتاپه‌يسه‌كه‌ په‌يوه‌ست بن

ئه‌گه‌ر  زانيارى  زياترت  هه‌يه‌ له‌سه‌ر  php  mysql  بلاوى  بكه‌يته‌وه‌  خراپ  نييه‌