1

بابه‌ت: پێویستم به‌ زانیاریه‌ له‌سه‌ر Gift card ؟

سلاو هاوڕێیان پێویستم به‌ زانیاریه‌ له‌سه‌ر Gift card ی بانكی كوردستان، ئایا ده‌توانی هه‌موو كرینێكی ئۆنلاینی پێ بكه‌ی ؟
ئایا وه‌كو ماسته‌ر كارت به‌كار دێت ؟ تا ئێستا كه‌س به‌كاری هێناوه‌ شێوازی كاركردنی چۆنه‌ ؟

وێبچن كاره‌كانی بۆ ئاسانتر كردووم...

2

وه‌ڵام: پێویستم به‌ زانیاریه‌ له‌سه‌ر Gift card ؟

ده‌ستکه‌وتنی ئه‌م زانیارییانه‌ بۆ که‌سانی وه‌ک ئێمه‌ له‌ ده‌ره‌وه‌ ئاسان نییه‌، بانکه‌که‌ ئه‌وه‌نده‌ پاره‌یان نییه‌ ماڵپه‌ڕێکی زانیارییان هه‌بێت و وه‌ڵامی ئه‌و پرسیارانه‌ بداته‌وه‌؟ ده‌زانی چه‌نده‌ سه‌رئێشه‌ بۆ هه‌موو لایه‌ک که‌م ده‌کاته‌وه. له‌ هه‌نگاوی یه‌که‌م دا بۆ بانکه‌که‌ خۆیان.

مه‌گه‌ر که‌سێکی نێوخۆ وه‌ڵامت بۆ بنووسێت یان ته‌له‌فۆنیان بۆ بکه‌.

هیچ شتێك ئه‌وه‌نده‌ باش نییه‌ نه‌توانرێت باشتر بكرێت :::http://webdarej.com

3

من ماستەرکاردم لە بانکی کوردستان دروست کردوە لە هەموو شوێنێک ئەتوانم بەکاری بێنم، ئەو Gift card ـەش هەمان کار دەکات بەڵام زۆر ئەکەوێ لەسەرت بۆ نمونە کارتێکی 50 هەزاری بە 55 هەزارە.

لەو و بانکە ئەتوانیت کارتێک دروست بکەی نریکەی 2 هەفتەی پێ ئەچێت بە 50 هەزار بۆ ماوەی دوو ساڵ کار ئەکا

یەک کێشەشی هەیە هیچ کەسێکی ناو بانکەکە ئەوەندە شارەزا نیە جوابی پرسیارەکانت بداتەوە، هەر لەم هەفتەیەدا ئیداعم کرد و چەند شتێکم لێ پرسین دەیانوت نازانین کەیفی خۆتە ! بەڵام مەجبوریە لە هیچ باشترە

4

ئاسۆ نادری نووسی:

ده‌ستکه‌وتنی ئه‌م زانیارییانه‌ بۆ که‌سانی وه‌ک ئێمه‌ له‌ ده‌ره‌وه‌ ئاسان نییه‌، بانکه‌که‌ ئه‌وه‌نده‌ پاره‌یان نییه‌ ماڵپه‌ڕێکی زانیارییان هه‌بێت و وه‌ڵامی ئه‌و پرسیارانه‌ بداته‌وه‌؟ ده‌زانی چه‌نده‌ سه‌رئێشه‌ بۆ هه‌موو لایه‌ک که‌م ده‌کاته‌وه. له‌ هه‌نگاوی یه‌که‌م دا بۆ بانکه‌که‌ خۆیان.

به‌رێز ئاسۆ گه‌ڕانت بۆ كرد تا بزانی هه‌یه‌ یان نا ؟

https://www.kibid.com/kurdi/mastercard

5

بانکه‌که‌ ئه‌وه‌نده‌ پاره‌یان نییه‌ ماڵپه‌ڕێکی زانیارییان هه‌بێت و وه‌ڵامی ئه‌و پرسیارانه‌ بداته‌وه‌؟

نەخێر، من کارم بە ئەو بانکە نییە تا بۆ زانیارییەکانیان بگەڕێم. دەبێت بۆ خۆیان زانیاری خۆیان بە کڕیارانی خۆیان بگەیەنن.

6

ئاسۆ نادری نووسی:

ده‌ستان خۆش بێ كاك ئاسۆ ، به‌راستی به‌نكه‌كه‌ بۆ خۆیان سه‌ریه‌شه‌ن ، من چه‌ندین پرسیاریانم لێكردووه‌ به‌ڵام وه‌ڵامێكیان پێ نیه‌ ....

7

mhamad.rebaz نووسی:

من ماستەرکاردم لە بانکی کوردستان دروست کردوە لە هەموو شوێنێک ئەتوانم بەکاری بێنم، ئەو Gift card ـەش هەمان کار دەکات بەڵام زۆر ئەکەوێ لەسەرت بۆ نمونە کارتێکی 50 هەزاری بە 55 هەزارە.

لەو و بانکە ئەتوانیت کارتێک دروست بکەی نریکەی 2 هەفتەی پێ ئەچێت بە 50 هەزار بۆ ماوەی دوو ساڵ کار ئەکا

یەک کێشەشی هەیە هیچ کەسێکی ناو بانکەکە ئەوەندە شارەزا نیە جوابی پرسیارەکانت بداتەوە، هەر لەم هەفتەیەدا ئیداعم کرد و چەند شتێکم لێ پرسین دەیانوت نازانین کەیفی خۆتە ! بەڵام مەجبوریە لە هیچ باشترە

ده‌ست خۆش كاك mhamad.rebaz ، به‌راستی وایه‌ ، من بۆ خۆشم لێیان پرسیووه‌ هیچ زانیاریه‌كیان نیه‌ له‌سه‌ر ئه‌و  Gift card ه‌ ،
به‌لام كاك mhamad.rebaz ئه‌و Gift card ه‌ له‌ هه‌موو سایتێكی ئۆنلان كار ده‌كات ، واتا چۆن بزانم Gift card له‌ ماڵپه‌رێك كار ده‌كات ، زۆر سوپاستان  ده‌كه‌م ئه‌گه‌ر زانیاریتان هه‌بێ له‌سه‌ری و بۆم روون بكه‌نه‌وه‌ ....

8

كاك هیوا من پرسیارم لێ كردوون ده‌ڵێن هه‌مان شێوه‌ی ماسته‌ر كارده‌ كار ده‌كات بێ كێشه‌یه‌ به‌ڕای من بچۆ دانه‌یه‌ك به‌ته‌واوی دروست بكه‌ باشتره‌

شوێنی تریش زۆره به‌س بانكی خه‌فاف زۆر باشه‌ و لقیان هه‌یه‌ له‌ سلێمانی

9

ئەو بەستەرەی ئەو بەڕێزە دایناوە زانیاری تێدایە، سەیری بکەن خراپ نییە.