1 (دەستکاری کراوە: bilal0770 2018-01-16 16:33:01)

بابه‌ت: پرسیارێك له‌سه‌ر MySQL+Public IP

سڵاو به‌ریزان
پرسیارێكم هه‌یه‌ له‌سه‌ر MySQL Database+ Public IP :

داتابه‌یسێكم دروستكردووه‌ به‌ MySQL وه‌ ڕووكار و پرۆگرامینه‌كه‌یم به‌ زمانی ڤیژوه‌ل سی شارپ یان php كردووه‌ ئێستا ئه‌مه‌وێت له‌چه‌ند كۆمپیوته‌رێك و له‌چه‌ند شوێنێكه‌وه‌ Access ی بۆ بكرێت

ئه‌مه‌وێت Public IP به‌كاربهێنم بۆ سیسته‌مه‌كه‌م و بتوانرێت له‌هه‌موو شوێنێكه‌وه‌ كار له‌سه‌ر داتابه‌یسه‌كه‌م بكرێت

وه‌ پرۆگرامی به‌كارهاتوو : Xampp ه‌ ئایا چۆن  ئه‌و كاره‌ بكه‌م ئایا به‌ Public IP ئه‌توانرێت له‌كاتی Connection ئه‌و ئایپییه‌ گشتییه‌ بنوسرێت ؟

ئایا له‌ كۆمپیوته‌ره‌كانی تره‌وه‌ ئه‌توانرێت ئه‌كسێسی بۆ بكرێت و ئیش له‌سه‌ر داتابه‌یسه‌كه‌ بكرێت؟؟

سوپاستان ئه‌كه‌م  ئه‌گه‌ر بتوانن هاوكاریم بكه‌ن

2

وه‌ڵام: پرسیارێك له‌سه‌ر MySQL+Public IP

https://www.webchin.org/Meko/viewtopic.php?id=34290
تاقی بکەوە زۆر نایابە

مرۆڤ: که‌زانیت هه‌رئه‌مریت ئه‌بێت هه‌و‌ڵ بدات به‌ر‌هه‌مدار و سوود به‌خش بیت | Web4KurD  |  Web4kurD
گروپی وێب فۆر کورد : دیزاین | هۆست | دۆمین | دانانى کامێرای چاودێرى| بەستانى رایەڵ و نێتۆرک

3

ده‌ستت خۆشبیت ئه‌وه‌م تاقیكرده‌وه‌ ئه‌ی فایله‌كانی چۆن والێبكه‌م له‌هه‌موو شوێنێكه‌وه‌ ئه‌كسێسی بۆ  بكه‌ن ؟
هه‌موو ئه‌و كارانه‌ی كه‌ له‌سه‌ر كۆمپیوته‌ره‌كه‌ ئه‌كرێت واته‌ له‌سه‌ر هۆستی ناوخۆیی چۆن له‌ كۆمپیوته‌ری تره‌وه‌ یان له‌ مۆبایل و ئایپاده‌وه‌ ئه‌كسێسی بۆ بكه‌ن ؟
چۆن فایل و په‌ڕگه‌كانیش بكه‌مه‌ Public ؟

4

بەڕێزم دەتوانیت ئەکسێسی بکەیت لەڕێی ئایپیەوە، ئەوەی لەو بابەتە باسم کردووە لە ڕێی هێڵی نێتەوەیە،
بەڵام گەر مەبەستت هەمان نێتوۆڕکە ئەوا پێویست بەهێڵی ئینتەرنێت ناکات، ئەمە بۆ کردنەوەی فایلەکان،
بەڵام بۆ ئەکسێکردنی پوخچە و پەڕگەکان، شتی وام نەزانیوە....

5

Govar_Programer نووسی:

بەڕێزم دەتوانیت ئەکسێسی بکەیت لەڕێی ئایپیەوە، ئەوەی لەو بابەتە باسم کردووە لە ڕێی هێڵی نێتەوەیە،
بەڵام گەر مەبەستت هەمان نێتوۆڕکە ئەوا پێویست بەهێڵی ئینتەرنێت ناکات، ئەمە بۆ کردنەوەی فایلەکان،
بەڵام بۆ ئەکسێکردنی پوخچە و پەڕگەکان، شتی وام نەزانیوە....

ده‌ستت خۆشبیت من بۆ ئه‌كسێسی بوخچه‌ و په‌ڕگه‌كانم ئه‌وێت
به‌ نیتۆرك ئه‌كسێسم كردووه‌ بۆ بوخچه‌ و فایله‌كان به‌س ئه‌مه‌وێت به‌ Public IP یش ئه‌وه‌ بكه‌م

6

پێویست بە هیچ شتێک نیە تەنها پۆرتی ٨٠ لەسەر کۆمپوتەرەکەت بکەوە پاشان ئەپچیەکەت بخەرە کار

بۆ کردنەوەى پۆرتی ٨٠ لەسەر ویندۆز ١٠

مرۆڤ: که‌زانیت هه‌رئه‌مریت ئه‌بێت هه‌و‌ڵ بدات به‌ر‌هه‌مدار و سوود به‌خش بیت | Web4KurD  |  Web4kurD
گروپی وێب فۆر کورد : دیزاین | هۆست | دۆمین | دانانى کامێرای چاودێرى| بەستانى رایەڵ و نێتۆرک

7

ئایە ئەوەت کردووە!؟

چیترت پێویستە
تکایە بەروونی بینووسە هەتا بە گوێرەی توانا هاوکاریت بکەین

8 (دەستکاری کراوە: bilal0770 2018-01-19 08:21:56)

ده‌ستت خۆشبیت ئه‌وانه‌ گشتیم كردوه‌
به‌س من له‌ كۆمپیوته‌ره‌كه‌ی خۆم هه‌موو شته‌كان دائه‌نێم
ئه‌مه‌ویت له‌ چه‌ند كۆمپیوته‌ریكی تره‌وه‌ ئه‌كسیس بكه‌ن بۆ په‌رگه‌ و فایله‌كان  و بتوانن داتا بنیرن بۆ داتابه‌یس كه‌ داتابه‌یسه‌كه‌ له‌سه‌ر كۆمپیوته‌ره‌كه‌ی خۆمه‌

پۆرت و شت هه‌موو شتیكم ریك خستووه‌ و كیشه‌ی پۆرتم نیه‌
من داتابه‌یسه‌كه‌م له‌سه‌ر كۆمپیوته‌ری خۆم داناوه‌ نه‌ك بلیم كیشه‌ی پۆرتم هه‌یه‌
ئه‌مه‌ویت په‌رگه‌ و فایله‌كان به‌ شه‌یرین كارپی بكه‌م و له‌كۆمپیوته‌ره‌كانی تره‌وه‌ ئه‌كسیس بكه‌ن و بتوانن چۆن له‌ كۆمپیوته‌ری خۆم ئه‌نوسرێت:
localhost/bilal/add.php

ئه‌مه‌وی له‌ كۆمپیوته‌ری تریشه‌وه‌ بتوانرێت به‌ هه‌مان شێوه‌ ئه‌وه‌ بنوسرێت و ئه‌كسێسی بۆ بكرێت

هیچ كێشه‌یه‌كم له‌و پۆرت كردنه‌وه‌یه‌ نیه‌ له‌سه‌ر كۆمپیوته‌ره‌كه‌ی خۆم به‌ پۆرتی 80 بی كیشه‌ ئیش ئه‌كات
راسته‌ ویندۆس10 یه‌ به‌س كیشه‌ی نیه‌ بۆ پۆرتی 80 ئه‌ویشم چاككردووه‌

ئه‌مه‌ش به‌ڵگه‌ی ئه‌وه‌ی له‌سه‌ر ویندۆسی 10 یه‌ و به‌ پۆرتی 80 هیچ كێشه‌یه‌كی نیه‌
http://www.webchinupload.com/f/2018-01/5700ac47e167318bf7ed461551332426.png

9

bilal0770 نووسی:

ده‌ستت خۆشبیت ئه‌وانه‌ گشتیم كردوه‌
به‌س من له‌ كۆمپیوته‌ره‌كه‌ی خۆم هه‌موو شته‌كان دائه‌نێم
ئه‌مه‌ویت له‌ چه‌ند كۆمپیوته‌ریكی تره‌وه‌ ئه‌كسیس بكه‌ن بۆ په‌رگه‌ و فایله‌كان  و بتوانن داتا بنیرن بۆ داتابه‌یس كه‌ داتابه‌یسه‌كه‌ له‌سه‌ر كۆمپیوته‌ره‌كه‌ی خۆمه‌

پۆرت و شت هه‌موو شتیكم ریك خستووه‌ و كیشه‌ی پۆرتم نیه‌
من داتابه‌یسه‌كه‌م له‌سه‌ر كۆمپیوته‌ری خۆم داناوه‌ نه‌ك بلیم كیشه‌ی پۆرتم هه‌یه‌
ئه‌مه‌ویت په‌رگه‌ و فایله‌كان به‌ شه‌یرین كارپی بكه‌م و له‌كۆمپیوته‌ره‌كانی تره‌وه‌ ئه‌كسیس بكه‌ن و بتوانن چۆن له‌ كۆمپیوته‌ری خۆم ئه‌نوسرێت:
localhost/bilal/add.php

ئه‌مه‌وی له‌ كۆمپیوته‌ری تریشه‌وه‌ بتوانرێت به‌ هه‌مان شێوه‌ ئه‌وه‌ بنوسرێت و ئه‌كسێسی بۆ بكرێت

هیچ كێشه‌یه‌كم له‌و پۆرت كردنه‌وه‌یه‌ نیه‌ له‌سه‌ر كۆمپیوته‌ره‌كه‌ی خۆم به‌ پۆرتی 80 بی كیشه‌ ئیش ئه‌كات
راسته‌ ویندۆس10 یه‌ به‌س كیشه‌ی نیه‌ بۆ پۆرتی 80 ئه‌ویشم چاككردووه‌

ئه‌مه‌ش به‌ڵگه‌ی ئه‌وه‌ی له‌سه‌ر ویندۆسی 10 یه‌ و به‌ پۆرتی 80 هیچ كێشه‌یه‌كی نیه‌
http://www.webchinupload.com/f/2018-01/5700ac47e167318bf7ed461551332426.png

منیش هەمان کێشەم هەبوو، گەر مەبەستتە لۆکاڵهۆست شەیربکەیت لەسەر هەمان نێتوڕك پێویستە،
فایەروۆڵ ناچالاک بکەی ئینجا دەتوانی ئەکسێسی بکەی لە کۆمپیوتەرەکانی ترەوە لە ڕێگەی ئای پیەکەت،

هی من بەم شێوەیە لەیکەمەوە لە کۆمپیوتەرەکانی تر...
https://i.imgur.com/CSx1mlK.png

10

ده‌ستت خۆشبیت برام ئه‌وانه‌ گشتیم كردووه‌ بۆ هه‌مان نیتۆرك به‌س من ئه‌مه‌وێت له‌ 10 كۆمپیوته‌ر ئیشی پێ بكه‌م
4 كۆمپیوته‌ر له‌ سلێمانی یه‌ و 2 كۆمپیوته‌ر له‌ هه‌ڵه‌بجه‌ و 3 كۆمپیوته‌ر له‌ سیدصادق و 1 كۆمپیوته‌ر له‌ ڕانیه‌

ئه‌مه‌وێت ئیشه‌كه‌ به‌وشیوه‌یه‌ بكه‌م ئه‌گه‌ر له‌سه‌ر یه‌ك نیتۆركیش نه‌بن ئیشه‌كه‌ بكرێت به‌س چۆن چۆنی ئه‌وه‌ نازانم

ئیشه‌كه‌ی من ئه‌وه‌یه‌ كه‌ له‌سه‌ر یه‌ك نیتۆرك نه‌بن

11

کەواتە بیکە بە وێب سایتێك و تەنیا ڕێگە بەچونە ژورەوەی ئەو ١٠ کۆمپیوتەرە بدە...

12

ئایا ئەوکەسانەی بۆیان هەیە ئەکسێس بن بۆ سیستەمەکە گشتین یان تایبەتن؟ گەر تایبەتن ئەتوانیت VPNبەکاربهێنیت و ئەبن بە یەکێک لە کلاینتی نێتۆرکەکە و وەک لۆکال کاردەکەن ئەوکات من زۆر ئەوەم بەکارهێناوە .

ئه‌گه‌ر ئه‌ته‌وێت ژیان به‌ دڵخۆشی به‌ریته‌ سه‌ر...! هه‌موو شتێك شی مه‌كه‌ره‌وه‌..!!وه‌ هه‌موو شتێك ته‌فسیر مه‌كه‌..!!
وه‌ له‌ هه‌موو شتێكیش ورد مه‌به‌ره‌وه‌..!چونكه‌ ئه‌وانه‌ی ئه‌ڵماسیان شی كرده‌وه‌، بینییان ئه‌سڵه‌كه‌ی خه‌ڵوزه

13

Govar_Programer نووسی:

کەواتە بیکە بە وێب سایتێك و تەنیا ڕێگە بەچونە ژورەوەی ئەو ١٠ کۆمپیوتەرە بدە...

زۆر سوپاس برا گیان

14

فرمان نووسی:

ئایا ئەوکەسانەی بۆیان هەیە ئەکسێس بن بۆ سیستەمەکە گشتین یان تایبەتن؟ گەر تایبەتن ئەتوانیت VPNبەکاربهێنیت و ئەبن بە یەکێک لە کلاینتی نێتۆرکەکە و وەک لۆکال کاردەکەن ئەوکات من زۆر ئەوەم بەکارهێناوە .

تایبەتین برام بەڵام چۆن ئەوە بکەم ئەگەر بتوانی بە ڤیدیۆ دایبنێیت سوپاست ئەکەم