بابه‌ت: ئایا ڕاژه‌کارێکی خێرا پێده‌زانن؟؟

هاورێیان سڵاو
من ماڵپه‌ڕێکم هه‌یه‌ له یه‌کێ له‌ سێرڤه‌ره‌ کوردییه‌کان دۆمه‌ینم بۆ کڕیوه‌ به‌ڵام زۆر خاوه‌و کێشه‌م هه‌یه‌ له‌گه‌ڵی
تکایه‌ که‌س له‌ ئێوه‌ سێرڤه‌رێکی خێراو بێ کێشه‌ پێ ده‌زانێت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوپاس بۆ هاوکاریتان

وه‌ڵام: ئایا ڕاژه‌کارێکی خێرا پێده‌زانن؟؟

www.hostge.net
www.one.com

Or

www.Gailanit.com

لێره‌ په‌یامم نوسی سڕایه‌وه‌ !

هەرگیز بە وشە قەڵەوەکان نابینە داهێنەر....
AMD Ryzen 7 2700X  \\\\\ ASUS GeForce GTX 1080 Gaming \\\\\ Gigabyte Aorus Gaming 5\\\\\ 2x8GB 3600MHz DDR4 CL18 \\\\\WD Black SSD 250GB M.2 PCIe 3000/1600MB

PeSHaWa نووسی:

لێره‌ په‌یامم نوسی سڕایه‌وه‌ !

چیت نوسیبوو؟

هیچ شتێك ئه‌وه‌نده‌ باش نییه‌ نه‌توانرێت باشتر بكرێت :::http://webdarej.com

له‌هه‌مووی باشتر www.hostge.netپێوست به‌وه‌سف ناکات.

ئه‌مه‌ش زۆرباشه‌
www.gsoftit.com

له‌ کۆمپانیای هۆستی کوردی‌ ببە به‌خاوه‌ن ماڵپه‌ڕی خۆت به‌جوانترین دیزاین و باشترین خزمه‌تگوزاری بۆ هۆست و دۆمەین و ریسێلەر
                                               www.h-kurdi.com

gailanit.net roll ئه‌مه‌ یه‌که‌م چاره‌ ببینم ماڵپه‌ڕێک که‌ هیچی له‌سه‌ر نه‌بێت به‌ باشترین ڕاژه‌ کار دابنرێت و ناو ببرێ
سه‌یره‌ کاک گه‌ێلان تۆ خۆت باوه‌ڕت کردوه‌ که‌ ماڵپه‌ڕه‌که‌ت کۆمبانیای  هۆست و دۆماینه‌ ؟؟؟

من هه‌میشه‌ خه‌ڵك چه‌واشه‌کردنم پێناخۆشه‌ 

نازانم یه‌کێک یه‌ت لێڕه‌ دوای  شوێنێکی باش ئه‌کات  بۆ ماڵپه‌ڕی پڕۆفیشۆناڵی پێناناسێنن؟ کاک سلێمانی  ئه‌مانه‌ لوتکه‌ی هۆست و دۆماینن  وه‌ کۆمبانیای باشتریش هه‌یه‌ من نازانم

www.justhost.com
www.one.com
www.ixwebhosting.com

له‌ ئاستی کوردستان
www.hostge.net
www.kurddomain.com

دوای 3 ساڵ هاتمه‌وه‌ وێبجن

کاری تێداده‌که‌م:/
وه‌ ئه‌مه‌ی منیش دام ناوه‌ ئیستا ده‌توانم بڵێم شان به‌شانی ئه‌وانی تره‌.

نه‌بێته‌ ڕیکلام بۆ ماڵپه‌ره‌که‌م ، من لێره‌ www.inmotionhosting.com   کڕیومه‌ بێکێشه‌یه‌ ، خاسیه‌ته‌کانی به‌رامبه‌ر به‌و پارانه‌‌ گونجاوه‌ .

کاتێکی خۆش

سڵاو
ده‌ست خۆش بۆهه‌موولایه‌ک
ئه‌گه‌رسه‌رنج بده‌ن ئه‌وهاڕێیه‌ده‌ڵێت له‌سه‌رسێرڤه‌رێکی کوردیه‌وده‌مه‌وێت بیگوازمه‌وه‌سه‌رسێرڤه‌رێکی تر که‌من دڵنیام ئاماده‌نیه‌بیگوازێته‌وه‌سه‌رسێرڤه‌رێکی کوردی چونکه‌خۆی له‌کوردی ڕائه‌کات چونکه‌ئه‌وه‌نده‌خاوه‌که‌میوان بێزارده‌بێت له‌کردنه‌وه‌ی ماڵپه‌ڕ cool

www.one.com  باشترینه‌ هاوڕێی ئازیز

دووباره‌ ده‌ست خۆش بۆگشت لایه‌ک

ماڵپه‌ڕی کۆره‌ک تیڤی: www.korak.tv
په‌یوه‌ندی: [email protected]

سوپاسی وه‌ڵامه‌کانتان ئه‌که‌م به‌ریزه‌کانم
من پێویستم به‌ سێرڤه‌ریکی خێرا هه‌یه‌ ئینجا کوردی بێ یا ئینگلیزی کێشه‌ نییه‌ به‌ڵام وه‌ک zeraknet  ئه‌ڵێ سێرڤه‌ره‌ کوردییه‌کان زۆر خاون
ئه‌گه‌ر سێرڤه‌رێکی ئینگلیزی هه‌ڵبژێرم  نازانم چۆن پاره‌که‌ی بده‌م؟؟
ئایا ئه‌بێ حسابی بانقم هه‌بێ؟

زیره‌ک نێت گوله‌ ده‌نێت به‌ تاریکیه‌وه‌!

بۆ سێرڤه‌ره‌ ئینگلیزیه‌کان ده‌بێت له‌ڕێی ڤیزا کارته‌وه‌ پاره‌ بده‌یی

ئه‌وه‌ منیش که‌ دام ناوه‌ پشت گیری هه‌موو شتێک لێده‌که‌م
وه‌ ئه‌نتی شێڵ شمان هه‌یه‌:d

سڵاو
ئێستا باوی ئه‌وه‌نه‌ماوه‌گوله‌بنرێت به‌تاریکیه‌وه‌هاوڕێی ئازیزم گه‌یلان

من پێشترله‌سه‌رسێرڤه‌ره‌کوردیه‌کان بوماڵپه‌ڕه‌که‌م دادوبێدادتاگواستمه‌وه‌ ،به‌کوردیه‌که‌ی من خودی خۆم هیچ یه‌کێک جگه‌له‌هۆستگه‌به‌دڵم نیه‌ئه‌ویش تاقیم کردۆته‌وه‌دوماڵپه‌ڕه‌م لێ کڕیون
ئه‌وانه‌ی تر نازانم من پێم باش نین چونکه‌ هیچیان له‌ئاستی پێویستدانین hmm

به‌ڕێز سلێمانی من ئیجبارت ناکه‌م له‌وێ بیکرێت چونکه‌ له‌هه‌رشوێنێک بیکڕیت ته‌نها سه‌نتێکی بۆمن تێدانیه‌ به‌ڵام هۆستگه‌م زۆرپێباشه‌ لقیان هه‌یه‌له‌له‌سلێمانی ، تاڕاده‌یه‌ک پاره‌که‌ی گرانه‌،به‌ڵام خزمه‌تێکی به‌رچاویان هه‌یه‌ ، بۆیه‌کاتێک پێت ئه‌ڵێم له‌وێدابیکڕه‌وه‌ک ڕێنماییه‌ ، وه‌کوترجه‌نابتان ئازادن.

ده‌ی کاتێکی خۆش smile

كاك زیره‌ك خۆزگه‌ فێری شێوه‌ نووسینێك بایت له‌ كاتی ته‌نگانه‌ توانیبات خۆت پێی رزگار بكردبایه‌
ئه‌وه‌ چیه‌ له‌ هه‌موو شوێنێك ماڵپه‌ری خۆت دێنیه‌ ناو باس . مالپه‌ره‌كه‌ت به‌ چی ده‌زانی ؟ له‌وه‌ش ئه‌ترسم زۆرت به‌لاوه‌ گرینگ بێت؟
كاكی نووسه‌ر ئایا تۆ ئاگاداریت كه‌ ناوی دۆمه‌ینه‌كه‌ت زۆر هه‌له‌یه‌؟
تۆ برۆ هه‌له‌كانی خۆت چاك بكه‌وه‌ ئه‌وجا وه‌ره‌ شتی خه‌لك به‌ خراپ هه‌لبسه‌نگێنه‌
خۆی ئیستا ئه‌گه‌ر ناوی دۆمه‌ینه‌كه‌ت به‌ كوردی بنووسیت ده‌بیته‌ (zerak=زه‌راك) له‌ هه‌موو هاورێیانیش بپرسه‌ بزانه‌ وایه‌ یان نا!؟
له‌سه‌ر ئه‌و حاڵه‌ش باسی ئه‌وه‌ ده‌كه‌یت ئه‌وه‌یان باشه‌ ئه‌وه‌یان خراپه‌ . زۆرت حه‌ز ده‌كرد شاره‌زایه‌كت هه‌بایه‌ له‌و بواره‌ به‌س خۆش به‌ختانه‌ له هیچی نازانی ته‌نها بۆ  ئه‌وه‌ دێیه‌ مه‌كۆ تا خۆت به‌ بابه‌ته‌كاندا دابده‌یت و دوو ته‌ڕكی پێدابده‌یت!
ماوه‌كه‌یتر له‌ هاورێیه‌كم بیست ووتی هه‌ندێك كه‌س دروست كروان له‌ دونیا  ته‌نها بۆ ئه‌وه‌ی بازار قه‌ڵه‌بالغ بكه‌ن هههه

زانـستـپه‌روه‌رانـی كورد                             > www.Zkurd.org   
ویـکیپیدیاى کــوردى ســۆرانى!                     > www.ckb.wikipedia.org
ئه‌رشیفی بابه‌ته‌كانی فێرگه‌ی هه‌موو بۆ كورد > www.webchin.org/babet

كاك زیره‌ك خۆزگه‌ فێری شێوه‌ نووسینێك بایت له‌ كاتی ته‌نگانه‌ توانیبات خۆت پێی رزگار بكردبای

نووسینه‌کانی من له‌سایت وڕۆژنامه‌وگۆڤاره‌کانی کوردستاندادیاره‌ وبوونی هه‌یه‌ .

ئه‌وه‌ چیه‌ له‌ هه‌موو شوێنێك ماڵپه‌ری خۆت دێنیه‌ ناو باس . مالپه‌ره‌كه‌ت به‌ چی ده‌زانی ؟ له‌وه‌ش ئه‌ترسم زۆرت به‌لاوه‌ گرینگ بێت؟

بۆیه‌ماڵپه‌ڕه‌که‌ی خۆم هێناوه‌ته‌ناوباس وماڵپه‌ره‌که‌کوردیه‌کانی تر ناهێنمه‌ناوباس چونکه‌ که‌سانێک هه‌ن ئه‌وه‌نده‌نه‌زان وناڕۆشنبرین وابیرده‌که‌نه‌وه‌مه‌به‌ستی من دابه‌زاندنی ئاستی ماڵپه‌ڕه‌که‌یه‌تی

كاكی نووسه‌ر ئایا تۆ ئاگاداریت كه‌ ناوی دۆمه‌ینه‌كه‌ت زۆر هه‌له‌یه‌؟

که‌زانیت نوسه‌رم چۆن پێم ئه‌ڵێیت نازانیت بنووسیت وپێم ئه‌ڵێی خۆت فێری نوسین بکه‌ ؟

خۆی ئیستا ئه‌گه‌ر ناوی دۆمه‌ینه‌كه‌ت به‌ كوردی بنووسیت ده‌بیته‌ (zerak=زه‌راك) له‌ هه‌موو هاورێیانیش بپرسه‌ بزانه‌ وایه‌ یان نا!؟

ئه‌سڵه‌ن ئه‌وه‌په‌یوه‌ندی به‌تۆوه‌هه‌رنیه‌ماڵپه‌ڕه‌که‌ی خۆم پێناس نه‌کردوه‌له‌وێبچن جارێ بۆیه‌ئه‌مه‌یانت زیاده‌بوو

له‌سه‌ر ئه‌و حاڵه‌ش باسی ئه‌وه‌ ده‌كه‌یت ئه‌وه‌یان باشه‌ ئه‌وه‌یان خراپه‌ . زۆرت حه‌ز ده‌كرد شاره‌زایه‌كت هه‌بایه‌ له‌و بواره‌ به‌س خۆش به‌ختانه‌ له هیچی نازانی ته‌نها بۆ  ئه‌وه‌ دێیه‌ مه‌كۆ تا خۆت به‌ بابه‌ته‌كاندا دابده‌یت و دوو ته‌ڕكی پێدابده‌یت!

چاکت زانی پێت وایه‌منیش وه‌کوتۆکاتی زیاده‌م هه‌یه‌؟ شاره‌زای چی له‌وه‌ی بابه‌ته‌کان بشێوێنم وه‌ک تۆ وه‌ڵامێکت پێنیه‌چه‌ندین جاره‌په‌یامی زبرئه‌نووسیت ؟ به‌داخه‌وه‌من خۆپێدادان نازنام مه‌به‌ستت له‌چیه‌ ، من سه‌یاره‌م پێنیه‌ ؟

ماوه‌كه‌یتر له‌ هاورێیه‌كم بیست ووتی هه‌ندێك كه‌س دروست كروان له‌ دونیا  ته‌نها بۆ ئه‌وه‌ی بازار قه‌ڵه‌بالغ بكه‌ن هههه

بزه‌بت جه‌نابت که‌سێکی له‌وانه‌ له‌م بابه‌ته‌وبابه‌ته‌کانی دیکه‌داسه‌لماندت
!!

به‌ڕێز www.com ئه‌وه‌ یه‌كه‌م جارت نیه‌ ئاستی به‌بابه‌تێك تێكده‌ده‌یت و به‌ لایه‌كی دیكه‌دا ده‌یبه‌یت.

تكایه‌ با دواترین جارت بێت و چیتر گه‌ر په‌یامی به‌سوودت پێ نیه‌ بۆ بابه‌تێك، به‌شداری تێدا مه‌كه‌.

١ تێبینی له‌سه‌ر ناوه‌كه‌ت نووسراوه‌ ئێستا.

هیچ شتێك ئه‌وه‌نده‌ باش نییه‌ نه‌توانرێت باشتر بكرێت :::http://webdarej.com

سلاو
هاورێێان ئێره‌ شووێنی شه‌رو قسه‌ نیه‌ گه‌ر هه‌زتا ن له‌ شه‌رو قسه‌یه‌ به‌ ئیمه‌یڵ له‌گه‌ڵ یه‌ک بدوێن 
تکایه‌ ئیوه‌ بۆ ئه‌وه‌ هاتون بۆ هاوڕێیه‌تی یه‌کتر بکه‌ن زانیاریت پێیه‌ بدیده‌ به‌ به‌رامبه‌ره‌که‌ت له‌ بابه‌ت لامه‌ده‌ ئه‌گه‌ر پێت نیه‌ بخوێنه‌وه‌ تا زانیاری دروست ده‌بینیت
---------------
بۆ وه‌ڵامی ئه‌و به‌ڕێزه‌ی که‌ ده‌یه‌وێت سێرڤه‌ری خێرای ده‌ست بکه‌وێت گرنگ نیه‌ کوردی بێت یان ئینگلیزی هه‌ر هه‌موییان له‌ سه‌ریکه‌ ئه‌وروپیه‌کانه‌وه‌ ده‌کردن ده‌ی فرۆشنه‌وه‌  له‌ سێرڤه‌ر ئینگلیزی هه‌یه‌  زۆر له‌ کوردیه‌کان خاوتره‌  کوردیه‌کانیش هه‌یه‌ خێران  من پێت ناڵێم له‌ کوی بیکره چونکه‌ من خۆم وه‌کیلی کۆمپانیایه‌کی کوردیم که‌ زۆربه‌ی سێرڤه‌ره‌ره‌ کوردیه‌کان له‌وه‌ی ئیمه‌وه‌  ده‌یفرۆشن به‌ خه‌ڵک وه‌کو سێرڤه‌ری خۆیان بێت / ‌ هه‌ول بده‌ که‌سێکی شاره‌زا بدۆزه‌ره‌وه‌ تا یارمه‌تیت بده‌ن له‌ کرێنی ماڵپه‌ر بێت یان گواستنه‌وه‌ی ماڵپه‌ره‌که‌ت بۆسه‌ر سێرڤه‌ر نوێکه‌ی که‌ ده‌تویت
----------------

به‌و هیوایه‌ی که‌ که‌س دڵی نه‌ئێشێت ده‌باره‌ت به‌م بابه‌ته‌ی کا نوسیومه‌ 

---------------
سه‌رکه‌وتن بۆ هه‌موو لایه‌ک

خۆم هه‌وڵ ده‌ده‌م بیر بکه‌مه‌وه‌ که‌ خۆم کێم

هاورێێان ئێره‌ شووێنی شه‌رو قسه‌ نیه‌ گه‌ر هه‌زتا ن له‌ شه‌رو قسه‌یه‌ به‌ ئیمه‌یڵ له‌گه‌ڵ یه‌ک بدوێن

له‌گه‌ڵ ڕێز بۆپه‌یامه‌که‌ت کاک ڕانکۆ من ڕۆژێک له‌ڕۆژان له‌گه‌ڵ یه‌کێک شه‌ڕم نه‌کردوه‌ ، که‌سیشم نه‌دیوه‌ له‌پشتی کۆمپیوته‌رێکه‌وه‌هه‌ڕه‌شه‌بکات وبڵی واده‌که‌م واده‌که‌م  ته‌نها له‌کوردانه‌بێت

کۆتای

به‌ڕاستی خۆش نییه‌ و نه‌گونجاوه‌ کاك زیره‌ك له‌هه‌ر بابه‌تێكی له‌م شێوه‌دا کۆمه‌ڵێک ڕه‌خنه‌ و گله‌یی ده‌که‌یت له‌و‌ ماڵپه‌رانه‌ی هۆست ده‌فرۆشن له‌لایه‌ن کورده‌وه‌ ، ئه‌و که‌سه‌ی که‌ هۆستی کڕیووه‌ له‌ کورده‌کان ده‌زانێت که‌ چییه‌ و چۆنه‌ ئیتر پێویستی به‌وه‌ نه‌ده‌کرد که ‌به‌ شان و باڵی هۆست فرۆشانی کورد هه‌ڵبده‌ی به‌ خراپه‌ ، جگه‌ له‌ هۆستگه‌ .

کاتێکی خۆش

له‌جيات شوێنێكی پڕۆفيشناڵی نيشان بده‌يت ! Resale نيشان ئه‌ده‌يت smile

سه‌يره‌ yikes

بژين

هه‌موومان بۆ وێبچن
وێبچن بۆ هه‌موومان