1

بابه‌ت: ده‌مه‌وێت سه‌يفه‌رێك بكرم زانياريم ده‌وێ ده‌رباره‌ى

هاورێيان ده‌مه‌وێت سه‌يفه‌رێك بكرم  به‌راى ئێوه‌ له‌ چ  كۆمپانيايه‌ك  چاكه‌  سه‌يفه‌رێك بكرم  به‌لام ئه‌گه‌ر  هه‌يه‌  له‌ هه‌ولێربێت  كۆمپانياكه‌ چاك بێت

سالانه‌يه‌  يان  مانگانه‌يه‌  پاره‌ى ده‌بى واسل  بكه‌م  ئه‌گه‌ر  هه‌يه‌  به‌ چه‌نده‌ سوپاس  بۆ  زانياريه‌كانتان  هه‌ر  پرسيارێكى تر  سه‌پاره‌ت به‌ پرسيارى

يه‌كه‌مه‌  ئايا ئه‌گه‌ر  من ئه‌م سه‌يفه‌رم  كري  دواتر  ده‌توانم  مه‌كۆى  بگوازمه‌وه‌  سه‌رى  واته‌ به‌م رێگايه‌  سكرێپتى whmcs دامه‌زرێنم وه‌ك و خاوه‌ن

هۆسته‌كانى تر  يانى من ناوم له‌ كۆمپانيايه‌ك تۆمار  بكه‌م دواتر  سه‌يفه‌رێكم پى ده‌ده‌ن ئه‌و سكرێپته‌ى بۆ دامه‌زرێنم whmcs 

دواتر  من ده‌بمه‌  خاوه‌ن  هۆستێك  ئايا  من ئاوا  تێگه‌يشتووم  ئه‌گه‌ر  هه‌له‌يكم له‌ هه‌ر شوێنێك هه‌يه‌  هاوكاريم بكه‌ن  زۆر سوپاستان ده‌كه‌م

دواى  سيپه‌نێل  دروست بكه‌م بۆ  نموونه‌ ئه‌يده‌مه‌ كه‌سێك  دواتر  مه‌كۆى  بۆ  داده‌مه‌زرێنێت    ئه‌گه‌ر  به‌ هه‌له‌ تێگه‌يشتووم تكايه‌  بۆم راست بكه‌نه‌وه‌

ئه‌ی هاورێم من وه‌ك ئاوێنه‌وام
پێبكه‌نی له‌گه‌ڵت پێ ده‌كه‌نم ، بگری له‌گه‌ڵت ده‌گریم ، خه‌م بخۆیت خه‌مت له‌گه‌ڵ ده‌خۆم / به‌ڵام بمشكێنی بریندارت ده‌كه‌م

2

وه‌ڵام: ده‌مه‌وێت سه‌يفه‌رێك بكرم زانياريم ده‌وێ ده‌رباره‌ى

وەکو ئەوەی تێگەیشتم تۆ زانیاریت کەمە ، باشترە زیاتر بخوێنیتەوە و هەوڵبدەی لەم بوارە پەیوەستە بە شارەزایی خۆتەوە هێشتا کە شتە سەرەکیەکان جیا ناکەیتەوە هەنگاوی گەورەتر مەنێ .

* سێرڤەر  نەک سه‌يفه‌ر
[ ئەگەر هەڵەش نەبم تۆ مەبەستت whm ـە نەک whmcs  ، پێموابێ جیاوازن مەگەر هاوڕێیان شارەزاییان زیاتر بێ]

host ، reseller ، vps ، dedicate، Server
وە زۆری تر
هەنگاو هەنگاو پێیدا وەرە ، ئەگەر بەس دەتەوێ مەکۆ دروست بکەی هۆستێک بکڕە و کارەکەت بەکۆتادێ .

بە بچوکی بیربکەوە ...!!!

3

gullyjwan نووسی:

هاورێيان ده‌مه‌وێت سه‌يفه‌رێك بكرم  به‌راى ئێوه‌ له‌ چ  كۆمپانيايه‌ك  چاكه‌  سه‌يفه‌رێك بكرم  به‌لام ئه‌گه‌ر  هه‌يه‌  له‌ هه‌ولێربێت  كۆمپانياكه‌ چاك بێت

سالانه‌يه‌  يان  مانگانه‌يه‌  پاره‌ى ده‌بى واسل  بكه‌م  ئه‌گه‌ر  هه‌يه‌  به‌ چه‌نده‌ سوپاس  بۆ  زانياريه‌كانتان  هه‌ر  پرسيارێكى تر  سه‌پاره‌ت به‌ پرسيارى

يه‌كه‌مه‌  ئايا ئه‌گه‌ر  من ئه‌م سه‌يفه‌رم  كري  دواتر  ده‌توانم  مه‌كۆى  بگوازمه‌وه‌  سه‌رى  واته‌ به‌م رێگايه‌  سكرێپتى whmcs دامه‌زرێنم وه‌ك و خاوه‌ن

هۆسته‌كانى تر  يانى من ناوم له‌ كۆمپانيايه‌ك تۆمار  بكه‌م دواتر  سه‌يفه‌رێكم پى ده‌ده‌ن ئه‌و سكرێپته‌ى بۆ دامه‌زرێنم whmcs 

دواتر  من ده‌بمه‌  خاوه‌ن  هۆستێك  ئايا  من ئاوا  تێگه‌يشتووم  ئه‌گه‌ر  هه‌له‌يكم له‌ هه‌ر شوێنێك هه‌يه‌  هاوكاريم بكه‌ن  زۆر سوپاستان ده‌كه‌م

دواى  سيپه‌نێل  دروست بكه‌م بۆ  نموونه‌ ئه‌يده‌مه‌ كه‌سێك  دواتر  مه‌كۆى  بۆ  داده‌مه‌زرێنێت    ئه‌گه‌ر  به‌ هه‌له‌ تێگه‌يشتووم تكايه‌  بۆم راست بكه‌نه‌وه‌

ئەگەر پارەت هەیە و اینترنتی fiberoptic ایشت بۆ جێبەجێ دەبێت وەرە بۆخۆمان دێتا سێنتر دانێین و سێرڤەر بە کرێ بدەین بە خەلک

I Love Programming

4

syronz نووسی:
gullyjwan نووسی:

ئەگەر پارەت هەیە و اینترنتی fiberoptic ایشت بۆ جێبەجێ دەبێت وەرە بۆخۆمان دێتا سێنتر دانێین و سێرڤەر بە کرێ بدەین بە خەلک

وەرەمن ئەوکارەبۆت جیبەجێ دەکەم کەوا بتوانی کێشەی ئەنتەرنێتت نەبێت بەخێرایەکی زۆر بەهێز بەفایبەر ئۆپتیکیش پەیادەکەم بەلام من ئەسلەن زانیاریم لەسەر داتا سەنتەرنیە مەگەر چەند زانیاری بچووک پارەلەمن داتا لەتۆ