1 (دەستکاری کراوە: shahram.webdev 2017-03-12 19:40:50)

بابه‌ت: Fornt-End Developmentچانێلی فێركاری یۆتیوب

سڵاو به‌رێزان.
من چانێلێكم دروست كردوه‌ با ناوی (Fornt-End Development ) بۆ فێركاریه‌كانی وێب دارشتن به‌ گشتی به‌ زمانی شیرینی كوردی ،  به‌ڵام به‌شی پێشه‌وه‌  واتا ئه‌م به‌شانه‌:

1- html5
2- css3
3- Sass
4 - jade (pug)
5- JavaScript
6 - JQuery
7 - Making resposive theme
8 - web components
9- css freamworks
10 - SEO
ئێستا ده‌ستم پێ كردیه‌.بۆیه‌ له‌م شوێنه‌م دانا ئه‌زانم كه‌ كه‌سی به‌ ئه‌زموون و زیره‌ك هه‌ن لێره‌ كه‌ ئه‌توانن ره‌خنه‌ بگرن و پێشنیاری باش بده‌ن بو ئه‌وه‌ی
هه‌م چانێله‌كه‌ پێشبخه‌م هه‌م خزمه‌تێكی باشتر بگه‌ینم هه‌روه‌ها ئه‌زانم كه فێركاری زۆر به‌ زمانی كوردیش هه‌یه‌ به‌ڵام منیش هه‌ول ئه‌ده‌م له‌ لای خومه‌وه‌ خزمه‌ێك بگه‌ینم به‌ وێبی كوردی.
هیوادارم بتوانم سود به‌ هه‌موو لایه‌ك بگه‌ینم به‌رێزان هاوكاریم بكه‌ن و ئه‌گه‌ر تێبینیه‌كتان هه‌یه‌ له‌ چانێل به‌ كومێنت بنووسن یاخو له‌م بابه‌ته‌ بنووسن.هیوادارم به‌ پشتیوانی ئێوه‌ به‌رده‌وام ئه‌بم له‌سه‌ر ئیش و خزمه‌تی باش........
وه‌مه‌ش به‌سته‌ره‌كه‌یه‌

https://www.youtube.com/channel/UCaP_Qk … JOj3PDyKcQ

من هه‌وڵ ناده‌م باشترین بم..هه‌وڵ ئه‌ده‌م باشتربم له‌ خۆم.

2

وه‌ڵام: Fornt-End Developmentچانێلی فێركاری یۆتیوب

دەستەکانت خۆشهیوام بەردەوامیتە

3

زۆر سوپاس برام انشالله‌ به‌ پشیتوانی ئێوه‌ به‌رده‌وام ئه‌بم.

4

کامەرانبیت براجوانەکەم

5

دەستت خۆش بێت ، بەردەوام بە

127.0.0.1

6

ده‌ست خۆش پێشنيارم ئه‌وه‌يه‌ له‌ بابه‌ته‌كانى داهاتووت بۆ هه‌ر بابه‌تێك playlists هه‌بێت تا به‌ ئاسانى كۆنترۆڵ بكرێت
هه‌ولبده‌ بابه‌تێك باس بكه‌ى له‌ چانه‌له‌كانى تر باس نه‌كرابێت گه‌ر باسكرابێت به‌رده‌وامى پێ بده‌يت به‌ پێى پێويست
گرينگه‌ به‌رده‌وام بيت به‌هيواى سه‌ركه‌وتن.

هیچ شتێك ئه‌وه‌نده‌ باش نییه‌ نه‌توانرێت باشتر بكرێت (ئاسۆ نادرى).
Aso Nadri

7

world نووسی:

ده‌ست خۆش پێشنيارم ئه‌وه‌يه‌ له‌ بابه‌ته‌كانى داهاتووت بۆ هه‌ر بابه‌تێك playlists هه‌بێت تا به‌ ئاسانى كۆنترۆڵ بكرێت
هه‌ولبده‌ بابه‌تێك باس بكه‌ى له‌ چانه‌له‌كانى تر باس نه‌كرابێت گه‌ر باسكرابێت به‌رده‌وامى پێ بده‌يت به‌ پێى پێويست
گرينگه‌ به‌رده‌وام بيت به‌هيواى سه‌ركه‌وتن.

ده‌ست خوشبێت بۆ پێشنیاره‌كه‌ت به‌ڵام هه‌ر له‌ سه‌ره‌تاوه‌ playlist دروست كردیه‌.وه‌ به‌پشتیوانی خوا بابه‌ته‌كانی برێك جیاوازتر له‌ شوێنه‌كانی تر باس ئه‌كه‌م به‌ پێی توانای خۆم.پلانێم هه‌یه‌ وێب سایتێكیش هه‌ر له‌م بواره‌وه‌ دروست بكه‌م تایبه‌ت به‌ خۆم كه‌ ئێستا خه‌ریكم رووكاره‌كه‌ی دروست ئه‌كه‌م و پلانی بو داده‌نێم.

8

هیوای سەرکەوتن و بەردەوامی بۆت

هۆست و دۆمەین لە باشترین راژەی کوردی www.hostchin.org
<?php $var="Ayman"; echo preg_match("/Ayman/",$var) ? "He is  Okay smile" : "He is not Ayman";?>