21

وه‌ڵام: پانێڵ و پێوەکراوە بەزمانی کوردی دابگرە

سلاو هاوڕیان

ئەم جارە پانێڵی زۆر ترین 5 بابەتی خوێندنەوەی مەكۆم بۆ ئامادە كردون هیوادارم ئیسفادەی لێ‌ بكەن
داگرتن

22

هەر چەندە ئەم بابەتانەم دەمێكە نوسیوە بەس هێشتا ئیسفادەی لێ‌ ئەكریت
چه‌ند پانێڵكی حازری بۆ ئێوه‌ی به‌ڕێز به‌شی یه‌كه‌م
چه‌ند پانێڵكی حازری بۆ ئێوه‌ی به‌ڕێز به‌شی دووه‌م

23

دەوەن سەردار نووسی:

دەست خۆش کاك هێدی ، ئەوە منیش کردم بە کوردی.

هاوپۆلی خێرا پەیام / ڕاپرسی:-

پەسنی پانێڵ:-
ئەم پانێڵە ، هەروەها پێشی دەوترێت پێوەکراوە . بریتییە لە سیستەمێکی ڕاپرسی گشتی ، جیاوازییەکەی لەگەڵ ئەو ڕاپرسییەی کە لە بنچینەوە لەگەڵ php-Fusion دایە ئەوەیە کە ئەم جۆرەیان میوانی ماڵپەرەکەشت دەتوانێت دەنگ بدات بێ ئەوەی پێویست بکات خۆی تۆمار بکات بۆ ئەنجام دانی ڕاپرسی .

PHP-Fusion Version:-
v7.00.x

وەشانی پێوەکراوە:-  2.0

قەبارە:-9.69 Kb

داگرتن

سوپاس

باشە ئەم فایلانە لە کوێی ماڵپەڕەکەم دابنێم

لە بواری ئای تی هەرچەند بزانی بەڵام هێشتا هیچت نەزانیوە؟

24

بە ftp بڕۆ ماڵپەڕەكەت دواتر فایلێك هەیە بە ناوی locale  بەرزی كەوە ناو ئەوە   بەس بیرت نەچی لە zip دەری كەیت

ئینجا بۆ چالاك كردنی ئەچیتە كۆنتڕۆڵ پانێڵ >>> بەڕێوبەرایەتی سیستەم>>> پانێڵەكان >>> ئنجا پانێڵی نوێ‌ كلیك لە سەری بكە >>>> ناوی پانێل بنوسە ، پانێڵەكە هەڵبزێرە  ، پاشەكەوتی بكە  /ئینجا پانێڵەكە ناچالاك بكە!

كوتای

25

کاك هێدی هەڵەیەت ، ناخرێتە ناو بوخچەی local ەوە ، بەڵکو دەخرێتە ناو فۆڵدەری infusions ەوە پاشان کردارەکانی تر جێبەجێ دەکرێن

www.kshtwkal.info

26

سڵاو ئایا ئه‌کرێت زیاتر ڕوونی بکه‌نه‌وه‌ بۆ ئه‌وه‌ی سوودی گشتی هه‌بێت بۆ ئه‌م پێوه‌کراوه‌یه‌
من به‌ هه‌موو شیوه‌یه‌ک تاقیم کرده‌وه‌ به‌م شیوه‌یه‌ ده‌ر ئه‌که‌وێت سه‌یرێکی ئه‌م ووێنه‌یه‌ بکه‌ن
http://webchinupload.com/files/raprse.gif

27

کاك هێدی هەڵەیەت ، ناخرێتە ناو بوخچەی local ەوە ، بەڵکو دەخرێتە ناو فۆڵدەری infusions ەوە پاشان کردارەکانی تر جێبەجێ دەکرێن

ههههههههههه ئەوەندە سەرم قاڵ بوو ئاگام لە نوسینەكان نەبوە 

دەی ئەمە ئەوەڵ و ئاخیرە ههه

سڵاو ئایا ئه‌کرێت زیاتر ڕوونی بکه‌نه‌وه‌ بۆ ئه‌وه‌ی سوودی گشتی هه‌بێت بۆ ئه‌م پێوه‌کراوه‌یه‌
من به‌ هه‌موو شیوه‌یه‌ک تاقیم کرده‌وه‌ به‌م شیوه‌یه‌ ده‌ر ئه‌که‌وێت سه‌یرێکی ئه‌م ووێنه‌یه‌ بکه‌ن

باسی كام پانێڵە ئەكەیت ؟

28

تێبینی:-

لە پەیامی ژمارە ٨ م دا ، پێوەکراوەی RSSم کردبوو بەکوردی ، بەڵام پەڕگەی زمانی ناو فۆلدەری rssم لەبیرچووبوو بیکەم بەکوردی ، جا بۆیە لێرەدا ئەو پەڕگەیەش دادەنێم ، کە پێویستە لەکاتی داگرتنی ئەو پێوەکراوەدا بخرێتە ناو فۆڵدەری local ی فۆڵدری rss :-

Kurdish

www.kshtwkal.info

29

باسی ئه‌م پێوه‌ کراوه‌یه‌ ئه‌که‌م که‌ میوان بتوانێت ده‌نگ بدات ئایا ئه‌م ماڵپه‌ڕه‌ چۆنه‌ به‌لاته‌وه‌ باشه‌ یان خراپه‌ ؟
ئێستا وابزانم ڕوونه‌ له‌لات وێنه‌که‌شم داناوه‌ له‌ په‌یامی سه‌ره‌وه‌

30

كۆنتڕۆڵ پانێل / به‌ڕێوه‌به‌رایه‌تی ناوەڕۆک / ڕاپرسییەکان
ناونیشانی ڕاپرسی: سه‌باره‌ت به‌ چیه‌ ڕاپرسیه‌كه‌ت ؟ نمنه‌   ئه‌م ماڵپه‌ڕه‌ت به‌لاوه‌ چۆنه‌ ؟
هه‌ڵبژاردن 1:باشه‌
هه‌ڵبژاردن 2  :خراپه‌

پێویستمان به‌وه‌یه‌ هه‌ڵبژاردنێكه‌ تر زیاد بكه‌ین تۆ ئه‌گه‌ر ته‌نها 2 هه‌ڵبژارده‌ت پێویست بوو ئه‌وا ئه‌توانی هه‌ڵبژارده‌ زیاد نه‌كه‌یت به‌س ئیستا من دانێك زیاد ئه‌كه‌م بۆ ئه‌وه‌ی بزانن كاره‌كانی چۆن پێ‌ ئه‌نجام ئه‌درێت

كلیك له‌سه‌ر هه‌ڵبژاردن زیادبكه‌  ، یه‌كسه‌ر دانێكی تر زیاد ئه‌بیتَ به‌ناوی هه‌ڵبژاردن 3

هه‌ڵبژاردن 3: هه‌ڵبژاردن 3
پێشبینی ڕاپرسی بۆ ئه‌وه‌یه‌ بزانیت چۆن ده‌ر چوه‌ ئه‌وه‌ی كه‌ كردوته‌
پاشه‌كه‌وتی بكه‌
بۆ ئه‌وه‌ی ڕاپرسیه‌كه‌ ده‌ر كه‌وێت له‌ په‌ڕه‌ی سه‌ره‌تا
پانێڵی به‌ڕێوه‌به‌ریی  >>>بەڕێوەبەرایەتی سیستەم >>>>پانێڵه‌کان >>>> پانێڵێكی تێدایه‌ به‌ ناوی ip_poll_panel ناچالاكی بكه‌
ئیستا سه‌یری سه‌ره‌تای ماڵپه‌ڕ بكه‌ كاره‌كه‌ سه‌ر كه‌وتوه‌

31

واته‌ کێشه‌که‌ له‌لای منه‌ کاتێک که‌ کاره‌که‌م کرد کلیک له‌ پێشبینی ڕاپرسی ئه‌که‌م نیشانی ئه‌دات
به‌ڵام که‌ ڕاپرسیه‌که‌ پاشه‌که‌وت ئه‌که‌م له‌ پانێڵه‌کان ده‌ر ناکه‌وێت تێبینی به‌ڵام من جارێکی تر
ئه‌م ڕاپرسیه‌م دانا به‌ هه‌مان شێوه‌ به‌س سڕیمه‌وه‌ له‌به‌ر ئه‌وه‌ی کاتێک که‌ کلیکت ئه‌کرد
له‌ هه‌ر کامێکیان کێشه‌ی هه‌بوو به‌ڵام ئێستا ناتوانم ئه‌م ڕاپرسیه‌ دابنێم واته‌ له‌ پانێڵه‌کان ده‌ر ناکه‌وێت

32

پانێڵی به‌ڕێوه‌به‌ریی  >>>بەڕێوەبەرایەتی سیستەم >>>>پانێڵه‌کان >>>> پانێڵێكی تێدایه‌ به‌ ناوی Members Poll  ئەگەر ناچاڵاك بوو ئەوا ئەمە چالاك بكە ئەو پانێڵەی پێشوو ناچالاك بكە

بزانە بەم شێوەیەش نابێت

33

من ئه‌ڵێم له‌ناو پانێڵه‌کان Members Poll ده‌رناکه‌وێت ته‌نها له‌ پێشبینی ڕاپرسیه‌ ده‌ر ئه‌که‌وێت واته‌ دوای
پاشه‌که‌وتکردنی ڕاپرسیه‌که‌ ئه‌چم بۆ ناو پانێڵه‌کان له‌وێ Members Poll نیه‌

34

دەوەن سەردار نووسی:
دەست خۆش کاك هێدی ، ئەوە منیش کردم بە کوردی.

هاوپۆلی خێرا پەیام / ڕاپرسی:-

پەسنی پانێڵ:-
ئەم پانێڵە ، هەروەها پێشی دەوترێت پێوەکراوە . بریتییە لە سیستەمێکی ڕاپرسی گشتی ، جیاوازییەکەی لەگەڵ ئەو ڕاپرسییەی کە لە بنچینەوە لەگەڵ php-Fusion دایە ئەوەیە کە ئەم جۆرەیان میوانی ماڵپەرەکەشت دەتوانێت دەنگ بدات بێ ئەوەی پێویست بکات خۆی تۆمار بکات بۆ ئەنجام دانی ڕاپرسی .

PHP-Fusion Version:-
v7.00.x

وەشانی پێوەکراوە:-  2.0

قەبارە:-9.69 Kb

داگرتن

سوپاس

ڕەنگە ئەو پانێڵە بەرز نەكرابێتەوە بۆی ئەمەی سەرەوە بەكار بێنە
بە ftp بڕۆ ماڵپەڕەكەت دواتر فایلێك هەیە بە ناوی infusions بەرزی كەوە ناو ئەوە   بەس بیرت نەچی لە zip دەری كەیت
ئینجا دوای ڕاپرسیی دانان پانێڵك هەیە بە ناوی ip_poll_panel ناچالاكی بكە

35

بێ سووده‌ وازی لێ دێنم تا دوایی له‌گه‌ڵ ئه‌وانی تر تۆ بیکه‌ دوایی له‌ مه‌به‌ستم ئه‌گه‌یت

36

ده‌ست خۆش

www.kurdSHOP.NET       |          کورد شووپ

37

ده‌ست خۆش كارێكی باشت كردووه‌ ، چاوه‌ڕوانی شتی ترين

38

سڵاو من بوخچه‌ی ip_poll_panel به‌رزکرده‌وه‌ ناو بوخچه‌ی infusion وه‌ له‌ به‌ڕێوه‌به‌رایه‌تی ماڵپه‌ڕه‌که‌م چوومه‌ پێوه‌کراوه‌کان وه‌ بوخچه‌ی ip_poll_panel پێوه‌کرد ئینجا چوومه‌ پانێله‌کان پانێلێکی نوێم زیادکرد ip_poll_panel م هه‌ڵبژارد وه‌ دوای زیادبوون چاڵاکم کرد ئینجا چوومه‌ ڕاپرسیه‌کان ڕاپرسیم زیادکرد که‌چی له‌په‌ره‌ی سه‌ره‌تا له‌ پانێلی ڕاپرسی گشتی ئه‌ڵێت هیچ ڕاپرسیه‌ک دانه‌نراوه‌ تکایه‌ یارمه‌تیم بده‌ن
تێبینی من بوخچه‌ی Member poll  م ناچاڵاک کردووه‌

له‌ناخی دڵمه‌وه‌ خۆشم ئه‌وییت ئه‌ی ئه‌زیزم!

39

ip_poll_panel يان ناضالاكة

40

کاک هێدی ووتی: ip_poll_panel يان ناضالاكة

کاک هێدی ip_poll_panel م چاڵاک کردووه‌ وه‌ member poll م ناچاڵاک کرد به‌ڵام له‌ پانیلی ڕاپرسی گشتی ئه‌ڵی ڕاپرسی زیاد نه‌کراوه‌ به‌سته‌ری ماڵپه‌ڕ
alhikmaa.6te.net

له‌ناخی دڵمه‌وه‌ خۆشم ئه‌وییت ئه‌ی ئه‌زیزم!