141

وه‌ڵام: چۆنیه‌تی گواستنه‌وه‌ی ماڵپه‌ڕێك له‌ ڕاژه‌كارێكه‌وه‌ بۆ ڕاژه‌كارێكی دیكه‌.

دەست خۆش بەس زۆر بەی ساعیب سایتەکان پۆرتەکان دەگۆرن لەبەر سیکیورتی

142

وه‌ڵام: چۆنیه‌تی گواستنه‌وه‌ی ماڵپه‌ڕێك له‌ ڕاژه‌كارێكه‌وه‌ بۆ ڕاژه‌كارێكی دیكه‌.

من تەنها لەوە تێناگەم كاتێك دەڵێت بەستەری Base URL بدۆزەرەوە من چەند گەڕام ناتوانم بیدۆزمەوە تكایە یارمەتی

143

xeyam نووسی:

من تەنها لەوە تێناگەم كاتێك دەڵێت بەستەری Base URL بدۆزەرەوە من چەند گەڕام ناتوانم بیدۆزمەوە تكایە یارمەتی

له‌ نێو PhpMyAdmin به‌دی ده‌كه‌یت، ئایا تا ئه‌وێ گه‌یشتوویت؟

هیچ شتێك ئه‌وه‌نده‌ باش نییه‌ نه‌توانرێت باشتر بكرێت :::http://webdarej.com

144

کاک ئاسۆ گیان من کاتیک فایله‌کان له‌سه‌ر ڕاژه‌ فریه‌که‌ orgfree.com ده‌هێنمه‌ ناو کۆمپیته‌ر
من تازه‌ دۆمینێم کڕووه‌ که‌ داتابه‌یسی تازه‌ دروست ده‌که‌م
پاشان چۆن بیگوازمه‌وه‌ که‌ داتا به‌یس هه‌ڵده‌بژێرم دوای ده‌مه‌وێت بچمه‌ export به‌ڵام زه‌ڕبێکی بچوک دێت.
ده‌مه‌وێت که‌مێک ڕوننکردنه‌وه‌م به‌یتێ؟

ئاگاداربە بوغزی نەزانییت نەتتەقێنێتەوە smile گەورەیی لە مانەوە و بەردەوامبوونە، نەک بەکارهێنانی وشەی فەیلەسووفی کە نازانیت سەر و بنی لە کوێیە.
www.webdarej.com  - كۆكراوه‌ی بابه‌ته‌كانم له‌ www.asonaderi.com هه‌یه‌.

145

که‌ مه‌کۆکه‌م گواسته‌وه‌ ئه‌مه‌ نوسینه‌ دیته‌ سه‌ری ئه‌وه‌ یانی جی

This PHP environment doesn't have Improved MySQL (mysqli) support built in. Improved MySQL support is required if you want to use a MySQL 4.1 (or later) database to run this forum. Consult the PHP documentation for further assistance.

وه‌جۆن جاک ده‌بێت

146

config.php بكه‌وه‌، له‌وێدا mysqli بگۆڕه‌ بۆ mysql و دووباره‌ config.php بار بكه‌وه‌.

147

File to Import
ئه‌وه‌ ده‌نوسرێ ئه‌وه‌ یانی جی

Error

SQL query:

--
-- Database: `448012`
--
-- --------------------------------------------------------
--
-- Table structure for table `bans`
--
CREATE TABLE `bans` (
`id` int( 10 ) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`username` varchar( 200 ) DEFAULT NULL ,
`ip` varchar( 255 ) DEFAULT NULL ,
`email` varchar( 50 ) DEFAULT NULL ,
`message` varchar( 255 ) DEFAULT NULL ,
`expire` int( 10 ) unsigned DEFAULT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` )
) ENGINE = MYISAM DEFAULT CHARSET = utf8 AUTO_INCREMENT =1;

MySQL said: Documentation
#1046 - No database selected

148

#1046 - No database selected

دەبێت لە پێشدا بنکەیەکی دراوە هەڵبژێریت.

149

پێشنیارێک بۆ ئەوانەی کە جووملە ئەگوازنەوە
خۆم کێشەم توش بو بەس چارەسەرم کرد
کاتێک ئەم کارانەی کاک ئاسۆ ئەکەیت پێویستە بڕٶیتە ناو FTP
پاشان لەوێ ئەم پەڕگەیە بکەنەوە
configuration.php
دواتر ئەمانە بگٶڕن بە ناوی داتابەیسەکە و یوزەرەکەو پاسسۆردەکەی خۆت

var $user = 'ناوی داتابەیس';
    var $db = 'یوزەری داتابەیس';
    var $password = 'پاسۆرد';
ئاسۆ نادری، ڕۆحت هەر لەگەڵمانە.

150

زۆر زۆر پئویستم پیبو

چارنیه‌...نیه‌ چار هه‌ر هه‌یه‌ مه‌گه‌ر مردن...

151

دةست خۆش بێت

152

سلاو من هه‌موو هه‌نگاوه‌کانم کرد به‌لام نه‌متوانی بیکه‌م تکایه‌ که‌سێک هه‌یه‌ هاوکاریم بکات

به‌هیواوه‌ بروانه‌،تاکو بگه‌یته‌ ئامانج

153

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

154

من نه‌متوانی بیگوازمه‌وه‌ تکایه‌ که‌سێک هه‌یه‌ بۆم بکات

155

تکایه‌ بۆ گواستنه‌وه‌ پێویسته‌ چ په‌رگه‌یک بگوازیته‌وه‌ ئایا به‌ڕێگای FTP نابێت بیگوازیته‌وه‌

156

دەست خۆش بۆ بابەتەکەت، بەڵام کاک ئاسۆ من لە لۆکاڵ‌هۆست بەهۆی پرۆگرامی زامپ‌ـەوە وێبسایتێکم دروست کردووەو داتابەیسەکەیم پاشەکەوت کردووە بە فایلی sql بەڵام هەرچەند ئەمەوێ ئەپلۆدی بکەم لە نیوەی‌دا دەوەستێت...
ناوی داتابەیسەکان جیاوازە... لۆکال هۆستەکە ناوێکی هەیەو ئەوی‌دی لەوێب‌سایتەکە ناوێکی دیکەی تری هەیە
وابزانم ئەوە ئاسان چاک دەکرێت... تەنها دەمەوێت بزانم ئەوە سەرکەوتووە داتابەیسی لۆکاڵ‌هۆست بەرزبکەیتەوە بۆ وێبسایتێک

داتابەیسەکە تایبەت‌ بە وۆردپرێس بەکارم هێناوە..

3> وێب‌چن 3>
www.barham.co.nr

157

جیاوازی ناوی بنکەی دراوە گرینگ نییە بۆ Export/Import کردن.
بێگومان دەتوانیت بێ کێشە بنکەیەکی دراوە لە کۆمپیوتەری خۆت Local بنێریتە نێو ڕاژەکاری ماڵپەڕەکەت، ئەگەر وا نەبێت کارمان زۆر دژوار دەبوو.

158

زۆر سوپاس کاک ئاسۆ گیان .. دەست‌و چاوت وەش بێ براکەم

3> وێب‌چن 3>
www.barham.co.nr

159

دەستخۆش

160

ده‌ست خۆش