1

بابه‌ت: كردنه‌وه‌ى به‌شێكى تايبه‌ت له‌ بوارى شيكردنه‌وه‌ى به‌شه‌ ره‌قه‌كان

ئايا ئه‌ندامێك يان كه‌سێكى شه‌ره‌زا هه‌يه‌ له‌مه‌كۆ بابه‌تى به‌شه‌ ره‌قه‌كان باس بكات مه‌به‌ستتم له‌ به‌شه‌ره‌قه‌كان
ناوه‌ى كۆمپيوته‌ر و راديۆ و سيدى و ديفيدى هيتر ئه‌وانه‌ى په‌يوه‌نديان به‌ ئامێره‌ ئه‌ليكترۆنيه‌كان و ئه‌وانه‌ى په‌يوه‌نديان به‌ناوه‌ هه‌يه‌
شيكردنه‌وه‌ و باس كردنى خال به‌ خال  بۆ نموونه‌ amplifire    و transistor چيه‌ چۆن كارده‌كات به‌ زمانى كوردى بۆ ئاسان تێگه‌يشتن
به‌راى من ئه‌مه‌ بابه‌تێكى زۆر گرينگه‌ هه‌مووان بزانين ته‌نها به‌شى سۆفتوێر نه‌بێت واته‌ به‌شه‌ نه‌رمه‌كان

هیچ شتێك ئه‌وه‌نده‌ باش نییه‌ نه‌توانرێت باشتر بكرێت (ئاسۆ نادرى).
Aso Nadri

2

وه‌ڵام: كردنه‌وه‌ى به‌شێكى تايبه‌ت له‌ بوارى شيكردنه‌وه‌ى به‌شه‌ ره‌قه‌كان

منیش پێم جوانە. لەگەڵتام.

هەرگیز بە وشە قەڵەوەکان نابینە داهێنەر....
AMD Ryzen 7 2700X  \\\\\ ASUS GeForce GTX 1080 Gaming \\\\\ Gigabyte Aorus Gaming 5\\\\\ 2x8GB 3600MHz DDR4 CL18 \\\\\WD Black SSD 250GB M.2 PCIe 3000/1600MB

3

بیرۆکەکە لەجێی خۆیەتی، بەمەرجێک چەند کەسێک شارەزایی هەبێت لەوبوارە وبتوانن کاتێکی بۆ تەرخان بکەن...
بەڵام کێشەکە ئەوەیە لە ئێستادا هیچ کەسێک دەستی ناگات بەبەڕێوبەرایەتی!.....

4

ده‌ستان خۆشبێت ئه‌وه‌ى راستى بێت ئه‌گه‌ر به‌شێكيش نه‌كاريه‌وه‌ ئه‌وكات له‌ كۆمپيوته‌ر و ئه‌نته‌رنێت دابنرێت به‌راى  من كێشه‌ى نييه‌
من خۆم زۆرێك پێويستم به‌م بابه‌تانه‌ هه‌يه‌ له‌وانه‌يه‌ فێرخوازى تريش پێويستى پێ هه‌بێت من هه‌ولى خۆم زۆر ده‌ده‌م به‌پێى كات تێبگه‌م له‌م بابه‌ته‌
به‌پێ كات و توانا ئه‌گه‌ر  كه‌سێكى شاره‌زاتر هه‌بێت باشتر و گرينگتره‌

هیچ شتێك ئه‌وه‌نده‌ باش نییه‌ نه‌توانرێت باشتر بكرێت (ئاسۆ نادرى).
Aso Nadri